Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzeniu cząsteczek aktywnego wodoru za pomocą wody pod zwiększonym ciśnieniem, które działają oczyszczająco na skórę. Dzięki bardzo małym cząsteczkom wodór może być wprowadzony w głąb skóry, do głębokich jej warstw. Wodór działa neutralizująco na wolne rodniki, zapobiegając procesom starzenia się skóry.

Dzięki oczyszczaniu wodorowemu działamy antyoksydacyjnie, usuwając wolne rodniki oraz zapobiegamy czasowo na występowanie stresu oksydacyjnego, które prowadzi do szybszego starzenia się skóry. Wodór przeciwdziała również skutkom promieniowania UV na skórę. Poprawia zdolności regeneracji, przyspiesza procesy gojenia.

Jak wygląda zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe przebiega wieloetapowo. Podczas zabiegu skóra oczyszczana jest z martwych komórek naskórka, poddana dobroczynnemu działaniu wodoru, a w kolejnych etapach nawilżana oraz stymulowania do produkcji kolagenu i elastyny.

Podczas zabiegu wykonywanych jest do pięciu różnych etapów. Na początku zabiegu wykonywany jest peeling kawitacyjny, który za pomocą ultradźwięków oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka. Następnym krokiem jest oczyszczanie za pomocą wodoru i mieszaniny delikatnych kwasów. Skóra zostaje oczyszczona i odświeżona. Kolejne kroki oczyszczania to ultradźwięki lub fala radiowa. Jest to bardzo relaksujący moment zabiegu, który stymuluje skórę do wytarzania kolagenu i elastyny. Po takim przygotowaniu skóry możemy przejść do wtłaczania składników aktywnych za pomocą infuzji tlenowej. Kosmetolog dobiera odpowiednią ampułkę aktywną do typu skóry i podaje ją przy użyciu tlenu pod ciśnieniem.

Oczyszczanie wodorowe jest idealnym wstępem do innych zabiegów dlatego warto łączyć go z innymi procedurami dla osiągnięcia jeszcze lepszych efektów.

 

Jak wygląda skóra po zabiegu oczyszczania wodorowego?

Jest to zabieg bezbolesny, nie wymaga regeneracji skóry.

Skóra po zabiegu jest czysta, świeża i nawilżona.

Zalecenia pozabiegowe:

Po zabiegu należy pielęgnować skórę kosmetykami zawierającymi antyoksydanty takie jak np. witamina C oraz zapewnić jej odpowiednie nawilżenie.

Wskazania do zabiegu oczyszczania:

  • Skóra szara, pozbawiona blasku
  • Nadmierne wydzielanie sebum
  • Skóra zanieczyszczona (zaskórniki)
  • Skóra sucha i odwodniona
  • Skóra trądzikowa
  • Skóra naczyniowa
cena zabiegu: 250 zł
czas: 90 min
Powrót