Hydromasaż w wannie

Masaż podwodny to bardzo skuteczna odmiana masażu leczniczego. Działa jak balsam na ciało sprawiając, że wygląda ono młodo i zdrowo. Wanny z systemem hydromasażu służą do relaksacji, ale również wyrównują ciśnienie krwi i usuwają zakwasy po wysiłku fizycznym. Podczas kąpieli rozszerzają się naczynia włosowate, otwierają pory, dzięki czemu organizm wydziela szkodliwe substancje.

Czynnikiem masującym jest sama woda sprężona w strumieniu za pomocą pompy.
Klasyczny hydromasaż wodny składa się z minimum 4- 6 dysz umieszczonych na ściankach bocznych wanny. Nasza wanna ma tych dysz ponad 30, aby relaks i działanie lecznicze było jeszcze bardziej spotęgowane.
Dużą jego zaletą na tle masażu klasycznego jest możliwość masowania ciała mieszanką wody i powietrza, co w połączeniu z ciepłą kąpielą pozwala na osiągnięcie doskonałych rezultatów, jak odprężenie mięśni i ogólny relaks. Naukowcy stwierdzili, że podczas kąpieli w wannie z hydromasażem, wzmaga sie praca nerek i wątroby nawet o 30%.
Zabiegi hydromasażowe polecane są jako uzupełnienie profilaktyki zdrowotnej i mają bardzo dobry wpływ na ogólne samopoczucie każdego z nas. 
Strumienie wody i powietrza wydobywające się z dysz pozytywnie oddziałują na następujące partie naszego ciała:
  • Serce i układ krążenia – powodują wyrównanie ciśnienia krwi,
  • Układ oddechowy – poparwia wentylację płuc oraz pogłębia oddech;
  • Układ trawienny – przyspiesza procesy trawienne i wspomaga perystaltykę jelit, przynosi ulgę przy wzdęciach i zaparciach;
  • Układ kostno – mięśniowy – powoduje rozluźnienie i zmniejsza napięcie mięśni, pomaga w niwielowaniu zakwasów po wysiłku fizycznym;
  • Skóra – działa oczyszczająco , ujędrniająco i powoduje dokrwienie skóry, wzmacniając przy tym odporność;
  • Układ nerwowy – wycisza organizm, wzmacnia siły regenerujące i odbudowujące, łagodzi odczuwanie bóli, pobudza zmysł dotyku, poprawia nastrój, odwraca uwagę od codziennych problemów.
Hydromasaż jest naturalną terapią łagodzącą bezsenność, chroniczne zmęczenie i ogólne wyczerpanie. Pozwala na dłużej zachować dobrą formę i młodość, korzystnie działając nie tylko na ciało ale i na umysł, zgdonie z powiedzeniem, że “w zdrowem ciele – zdrowy duch” Przeciwskazaniami są: nadciśnienie tętnicze, otwarte rany, oraz schorzenia skóry. Istnieje możliwość łączenia dwóch rodzajów masażu naprzemiennie, co daje wspaniałe efekty. Kąpiel można również wzbogacić aromatycznymi olejkami.
Powrót