Refleksologia twarzy i głowy

Refleksologia głowy i twarzy jest metodą terapii, według której stymulacja stref odruchowych na głowie i twarzy uaktywnia procesy samoregulacji i samouzdrawiania organizmu oraz jego detoksykację. Wprowadza organizm w stan głębokiego relaksu. Jest więc skutecznym antidotum na stres i zaburzenia emocjonalne. Wskutek zabiegu dochodzi do odprężenia i likwidacji napięcia, działa przeciwbólowo.
U pacjenta zrelaksowanego łatwiej i efektywniej przebiega leczenie. Doskonale likwiduje złogi podskórne, dzięki czemu pomaga pozbyć się napięć i obrzęków twarzy, przynosi uczucie rozluźnienia i lekkości. Poprawia stan skóry twarzy, która staje się lepiej ukrwiona, zaróżowiona, bardziej sprężysta i elastyczna.
Zgodnie ze swoim przeznaczeniem i funkcją twarz jest fasadą naszej osobowości, obrazem naszej psychiki i emocjonalnych odczuć. Jako najbardziej wyeksponowana część naszego duchowego i fizycznego Ja, powinna i musi być odpowiednio traktowana.
Niestety nasze kłopoty fizyczne ciała zaczynają się niemal zawsze na skutek problemów psychicznych i emocjonalnych. Mają swój początek w narastającym złym samopoczuciu, stresach i przygnębieniach. Nie należy ich lekceważyć i zaniedbywać!

W dzisiejszych czasach nadmiernego pośpiechu połączonymi z niezliczonymi momentami niepewności i niepotrzebnego podenerwowania, refleksologia twarzy i głowy przyczynia się do:

Uspokojenia naszego systemu
Przejęcia przez nas kontroli nad naszymi emocjami i stanami duchowymi
Spokojnego reagowania na niespodzianki dnia codziennego
Powrotu do normalnego stanu zadowolenia emocjonalnego i fizycznego

Zabiegowi towarzyszy muzyka relaksacyjna lub medytacja z dźwiękami natury, przyjemny zapach olejków eterycznych i światło świec.
 
Powrót