Koloroterapia

Wpływ kolorów na zdrowie i psychikę człowieka jest znany od wieków. Avicenna, ojciec koloroterapii, arabski filozof i lekarz XI wieku, uważał, że kolor jest najważniejszym czynnikiem uzdrawiającym. W ślad za nim i jego ideologią, proponujemy Państwu pokój, z wygodnymi leżankami, abyście mogli się zrelaksować i wyciszyć, skoncentrować i pobudzić do działania. Podczas seansu usłyszycie muzykę relaksacyjną oraz obejrzycie seans filmowy, który pozwoli się przenieść w krainę regeneracji ciała i umysłu.
Komnata relaksu i koloroterapii ułatwi rozwiązać problemy dnia codziennego i sprawi, że nastawienie do świata i ludzi was otaczających będzie bardziej pozytywne, sprawy mało istotne znikną, a te ważne zostaną szybko rozwiązane.

Kolor czerwony
Barwa miłości, pobudzająca nasze zmysły oraz dostarczająca ciału energii. Prowadzi do rewolucji hormonalnej, doskonale działa na smutek i chandrę, powoduje, że krążąca w naszych żyłach krew „nabiera prędkości” w efekcie tego naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, a tlen transportowany wraz z krwią dociera do wszystkich narządów ze wzmożoną siłą.
Czerwień pomaga przy schorzeniach reumatycznych, przeziębieniu, oraz braku apetytu.

Kolor niebieski
Choć jest to kolor z uczuciem zimna, z drugiej strony ma łagodzący wpływ na układ nerwowy. Podobnie jak błękit morskiej wody, tak i przebywanie w kolorze o podobnym deseniu koi niczym zioło melisy nasze rozbudzone zmysły oraz pomaga w stanach nerwowości.
Pozwala nam zapomnieć o problemach a także korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, zwłaszcza w przypadku zaburzeń koncentracji, chorób gardła i reumatyzmu. Jest najsilniejszym antyseptykiem.

Kolor zielony
Zieleń jest kolorem nadziei, kojarzy nam się z delikatnym muśnięciem mięciutkiej trawy. Jego działanie skupia się przede wszystkim na układzie nerwowym, a także narządach zmysłów, zwłaszcza wzroku. Bowiem barwa zielona koi nerwy, ułatwia zasypianie i wspomaga prawidłowe funkcjonowanie oczu.
Poza tym zieleń przyspiesza gojenie ran, zapobiega stanom zapalanym organizmu, leczy gruźlicę, wrzody, oraz choroby alergiczne i skórne oraz obniża ciśnienie krwi.

Kolor żółty
To kolor naszej gwiazdy – Słońca, tym samym kojarzy nam się z ciepłymi promykami słońca. Idealna barwa na wypoczynek. Ponieważ to kolor bardzo żywy, może pobudzać nasz umysł, inspirować, dostarczać pozytywnych emocji oraz radości.
Aspekt zdrowotny koloru żółtego objawia się jego wspomagającym działaniem przy leczeniu gruźlicy, oraz alergii pokarmowych.

Kolor pomarańczowy
Jak w momencie gdy patrzymy na owoce pomarańczy, pobudza w nas radość, przywraca równowagę wewnętrzną, mobilizuje do działania.
Również i pomarańczowy kolor wspaniale wpływa na osoby cierpiące z powodu reumatyzmu, pomaga również przy niestrawności i problemach żołądkowych.

KOMNATA RELAKSU I KOLOROTERAPII ZNAJDUJĘ SIĘ PRZY ALEJI " KRÓLESTWO RELAKSU"
Drodzy Państwo, wykorzystajmy leczniczą moc kolorów i wpływajmy świadomie na nasze samopoczucie. Zmieniajmy szarą codzienność i dodajmy życiu barw...

cena 10 zł/ os.
czas 50 min