Łaźnia parowa na basenie

Kąpiele w łaźni parowej działają relaksująo na nasz organizm. Obniżają napięcie mięśniowe, oczyszczają organizm z toksyn, pomagają w leczeniu chorób dróg oddechowych, układu krążenia, w dolegliwościach reumatycznych oraz wspaniale wpływają na wzmocnienie naszej odporności. Pobyt w saunie parowej poprawia wygląd skóry, która jest bardziej ukrwiona, oczyszczona i nawilżona. Optymalna temperatura łaźni parowej to 45-55°C, zaś wilgotność powietrza 95-99 %.

Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, ale również należy ciało schładzać zimnym prysznicem. Jest to świetny sposób na pozbycie się nadwagi i ogólną poprawę samopoczuciaPomieszczenie wykonane jest ze szlachetnej mozaiki szklanej, w ciepłych barwach, o unikalnym wzorze. Jest to połączenie tradycji z nowoczesnością w pięknym wnętrzu oraz wyjątkowej aranżacji.

Oto rytuał kąpieli w łaźni parowej:
  • KĄPIEL HIGIENICZNA- należy dokładnie umyć a następnie wytrzeć ciało, gdyż sucha skóra poci się mocniej. Osoby z "zimnymi stopami", powinny przed wejściem do łaźni najpierw je rozgrzać.
  • NAGRZEWANIE- proces oczyszczania ciała trwa ok. 30- 60 minut, lecz czas pobytu w łaźni jest bardzo indywidualny i zależy tylko od Ciebie. Proces nagrzewania może być jednokrotny, bądź podzielony na kilka sesji z przerwami na schładzanie ciała.
  • SCHŁADZANIE- po wyjściu z łaźni należy ochłodzić ciało zimną wodą. Zawsze zaczynamy schładzanie od stóp, posuwając się następnie w kierunku głowy.
  • ODPOCZYNEK- ESENCJA ODNOWY.
Po wyjściu z sauny należy wziąć prysznic, na przemian zimną i ciepłą wodą oraz odpocząć 10 do 15 minut. Należy w tym czasie uzupełnić poziom płynów w organizmie wodą mineralną, sokami, lub herbatami ziołowymi. Po pobycie w łaźni możemy poddać się masażowi manualnemu lub skorzystać z Komnaty Relaksu i Koloroterapii w celu wyciszenia i zrelaksowania.

cena : 1 osoba - 99 zl
2 osoby - 59 zł / os.
3 osoby i powyżej - 49 zł / os.