Sauna Infrared - podczerwień

Sauna Infrared to sauna bez pary, z niską temperaturą powietrza, gdzie zamiast tradycyjnych pieców wykorzystywane są ceramiczne promienniki podczerwieni. Cieplne promienie podczerwone są wchłaniane przez skórę do głębokości ponad 4 cm. Sauny na podczerwień oczyszczają skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, czego efektem jest jędrna,czysta i zdrowa skóra. Pomagają przy przeziębieniu, grypie oraz przy schorzeniach skóry. Sauna Infrared relaksuje, odstresowuje i usuwa toksyny.

W trakcie korzystania z sauny ciało nagrzewa się i rozszerzają się naczynia krwionośne. Skutkiem tego jest zwiększenie przepływu krwi , lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. Proces ten powoduje również usunięcie z organizmu toksyn, które zalegają w głębszych warstwach skóry. Regularne wizyty w takiej saunie mają także wpływ na zmniejszenie cellulitu czyli substancji podobnej do żelu, składającej się z tłuszczu, wody i zbędnych resztek, lokującej się w fałdach pod skórą. Wolna od toksyn, zdrowa skóra, lepiej się opala, i wolniej starzeje.

Sauna na podczerwień powoduje intensywne pocenie się, pozwala na pozbycie się "śmieci" z organizmu, a przy wyprodukowaniu 1 g potu, organizm spala 0,586 kcal. W czasie 30 minut sesji dochodzi do spalania około 900- 2400 kcal . Promienie podczerwone są stosowane również na szeroką skalę dla celów medycznych, jako środek relaksacyjny i antystresowy. Całe napięcie i stres mogą rozpłynąć się w delikatnym cieple już w trakcie jednej sesji.


Energia cieplna powstała przy udziale promieni podczerwonych nie ma nic wspólnego ze szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Podczerwień to drugi, przeciwny do ultrafioletu biegun widma. O bezpieczeństwie użytkownika świadczy też to, że kabiny podczerwone emitują ciepło bardzo podobne do energii cieplnej pochodzącej ze słońca, a także tej którą produkuje nasze ciało. Poddane działaniu promieni podczerwonych tkanki wchłaniają je , co powoduje wzrost możliwości zarówno regeneracyjnych jak i leczniczych. Nie ma tu możliwości zbytniego napromieniowania, gdyż kiedy zostanie osiągnięty zadawalający poziom nasycenia, reszta promieni przenika bez niepożądanych skutków.

Efekty korzystania z sauny infrared można osiągnąć, przy regularnym stosowaniu 1- 2 razy w tygodniu. Z tego sposobu relaksu można jednak korzystać do woli,w każdym momencie kiedy ma się ochotę na chwilę rozluźnienia.

Podsumowując do zalet sauny należy:
  • ZWALCZANIE CELULITISU - Poprzez ogrzanie, z ciała uwalniają się niepożądane nadwyżki tłuszczu, związków toksycznych, będących przyczyną tworzenia się cellulitisu.
  • UZYSKANIE PIĘKNEJ I ZDROWEJ CERY - działanie promieni podczerwonych przyczynia się do oczyszczania skóry, a także do jej lepszego ukrwienia.
  • TRENING BEZ WYSIŁKU - system umożliwia utrzymanie dobrej kondycji ciała i muskulatury.
  • MASAŻ - wpływ promieni podczerwonych na mięśnie powoduje zmniejszenie napięcia i ich regenerację
  • PODNIESIENIE WYDAJNOŚCI UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO - ciepło promieniowania ogrzewa głęboko tkanki mięśni i organy wewnętrzne, przez co zwiększa się częstotliwość akcji serca
  • ŁAGODZI BÓŁ - w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego
  • WSPOMAGA LECZENIE WIELU CHORÓB - skóry, mięśni, rwy kulszowej,reumatyzmu i artretyzmu
  • ROZGRZEWKA DLA SPORTOWCÓW - skorzystanie z systemu pozwala na rozgrzanie mięśni i przygotowanie organizmu do wysiłku
  • USUWA STRES - dzięki komfortowym warunkom panującym wewnątrz kabiny szybciej pozbywamy się napięcia i stresu. Działa antydepresyjnie.
  • KABINA DLA KAŻDEGO - z kabiny może korzystać każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną.
cena: 20 zł
czas: 30 min
temperatura: 45--55 ° C