Atrakcje basenowe

ggg

Zapraszamy na nasz basen. Zanurz się z błogością w wodzie i zapomnij całkowicie o troskach życia codziennego. Zawsze krystalicznie czysta woda sprawi, że każdy pobyt będzie doznaniem.  
Atmosferę medytacji i relaksu uzupełnia stonowana muzyka nadająca emocji otoczeniu, przeplatająca się z cichym szumem wody, a odpowiednio dobrane oświetlenie nadaje otoczeniu wymarzony, intymny klimat.
Do Państwa dyspozycji oddajemy dwudziestometrowy basen rekreacyjno - pływacki i wiele atrakcji, które sprawią, że z pewnością po pobycie w naszym SPA poczujecie się Państwo w pełni wypoczęci i zrelaksowani.

ATRAKCJE BASENOWE

Basen wyposażony jest w różnego rodzaju atrakcje do masażu podwodnego i kąpieli perełkowej :

– podwodne ławki z dyszami do masażu powietrznego z dodatkowym masażem pleców i stóp, dający wspaniały efekt lekkości i odprężenia
– przeciwprąd o bardzo silnym nurcie wody z możliwościa regulacji siły wypływu strumienia , który pozwala pływać " w miejscu" lub skutecznie masować wszystkie partie ciała, co ma szczególnie rozluźniające dzialanie
– hydromasaż pleców i nóg, wspaniale wpływa na zmęczenie fizyczne, poprawia samopoczucie i przyśpiesza rehabilitację
– natrysk kaskadowy RONDO ukierunkowany na szyje i barki, działa rozluźniająco i relaksująco
– dwie wylewnice CAPRI na ramiona w postaci skupionej lub płaskiej dają silny i nieporównywalny z niczym strumień często nazywany "biczem szkockim"
– gejzer intensywnie masujący całe ciało poprzez niezliczona ilość pęcherzyków powietrza, daje dodatkowo ciekawy efekt gotowania się wody na powierzchni

W chwili zmęczenia zapraszamy na przestronną plażę - miejsce wypoczynku i wyciszenia z wygodnymi profilowanymi leżankami.

Dla naszych gości przygotowaliśmy różne formy rekreacji i odnowy :
• prysznic Posejdona
• jaccuzi

PLAŻA

Basen pod gwieździstym niebem posiada dużo atrakcji, które oprócz cech rozrywkowych mają także właściwości relaksacyjne. Dlatego w chwili zmęczenia zapraszamy Państwa na przestronną, słoneczną plażę czyli miejsce wypoczynku i wyciszenia z wygodnymi, profilowanymi leżankami.
 
gg


JACCUZI
 
Wszystkich którzy pragną się dodatkowo zrelaksować możemy ugościć w dwóch sześcioosobowych jacuzzi. Przyjemne, odprężające ciepło wody i miękkie lub silne masaże wodne sprawią, że kąpiel pozostawi niezapomniane wrażenia. Pęcherzyki powietrza tłoczone pod dużym ciśnieniem przez dmuchawy gwarantują skuteczny hydromasaż, który relaksuje i poprawia ukrwienie skóry. Siła oddziaływania hydromasażu jest większa niż masaż klasyczny ze względu na termiczne i hydrostatyczne działanie wody.
Regularne korzystanie z hydromasażu nie tylko leczy, ale powoduje także poprawę samopoczucia, krążenia, zmniejsza dolegliwości bólowe układu kostno-stawowego oraz doskonale usuwa zmęczenie.
Do dyspozycji gości oddajemy dwa jacuzzi :
 
Jacuzzi solankowe

Słona woda łagodzi liczne problemy zdrowotne, zapobiega powstawaniu chorób. Ciepła woda zawierająca sól ma zbawienny wpływ na ciało i psychikę. Kąpiel w solance poprawia również krążenie krwi i wzmacnia układ odpornościowy. Ma to duże znaczenie przede wszystkim dlatego, że zapobiega przeziębieniom i pobudza przemianę materii.
 
Jacuzzi zapewnia:
Zbawienny wpływ na nasz umysł i likwidację uczucia napięcia, niepokoju czy depresji.
Podczas relaksu wytwarzane są endorfiny zwane hormonami szczęścia, które zmniejszają uczucie bólu i pozwalają na uzyskanie efektu całkowitego odprężenia i uczucia dobrego nastroju.
Efekty w rehabilitacji
Doskonała ulga po ćwiczeniach fizycznych, treningach bądź innych zmaganiach sportowych.
Złagodzenie bólu
Kombinacja hydro i powietrznego masażu łagodzi ból. Najważniejszymi jednak czynnikami są prężność i temperatura wody, które są pomocna przy stwardniałych mięśniach, ograniczonych ruchach stawów i bólach. Ćwicząc bolące stawy w gorącej wodzie, mięśnie stają się bardziej rozciągliwe i zmniejsza się ból.
Uspokojenie i wyciszenie
Wiele ludzi cierpi nieraz z powodu bezsenności wywołanej najczęściej stresem czy niepokojem. Ciepło, kojąca woda i silny masaż umożliwia organizmowi uspokoić się i "wyciszyć", co jest podstawowym warunkiem dobrego snu
 
g
 
 
NATRYSK POSEJDONA
 
Atrakcją naszego basenu jest natrysk POSEJDONA. Nasz Gość ma możliwość odczucia na swoim ciele wielu WRAŻEŃ idealnie stymulujących zmysły poprzez połączenie strumieni wody przemiennie ciepłej i zimnej z efektami świetlnymi . Natrysk składa się z dysz bocznych, które dzięki specjalnej konstrukcji pozwalają uzyskać różne rodzaje strumieni.
Dodatkowo wrażenia te potęgowane są dzięki wbudowanym punktom świetlnym. Kolorowe światło wypełnia całą przestrzeń natrysku dając przepiękny efekt. Światłoterapia podczas korzystania z prysznica wrażeń pozytywnie wpływa również na stan emocjonalny i zdrowotny. Efekty świetlne są ściśle powiązane z uruchomionym programem. Ciepłemu natryskowi – kolor czerwony, zimnemu – zielony, arktycznej mgle – niebieski. Kolor zielony ma kojący wpływ na układ nerwowy, niebieski uspokaja i wycisza organizm, a czerwony energetyzuje, a także pobudza wyobraźnię .Dzięki takiej różnorodności, nas prysznic POSEJDONA może być zarówno doskonałym, spokojnym zakończeniem dnia, jak i momentem pobudzającym dalszą aktywność fizyczną lub umysłową.

j