Masaż twarzy

Masaż twarzy ma ogromne znaczenie dla jej wyglądu, a także dla naszego samopoczucia. Pobudza krążenie, poprawia koloryt i napięcie skóry, odstresowuje i odpręża. Prawidłowo wykonany otwiera pory i powoduje, że kosmetyki lepiej się wchłaniają, a substancje odżywcze docierają do głębszych partii skóry. Wygładza cerę , poprawia jej napięcie, działa liftingująco i modeluje owal buzi. W niektórych wypadkach Masaż twarzy może być skutecznym remedium na bóle migrenowe, bezsenność, ból zatok czy szczęki.
Masaż rozluźnia mięśnie, których napięcie przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Napięte mięśnie mogą zwężać światło naczyń krwionośnych, przez co ograniczają dopływ krwi i innych płynów do tkanek. W wyniku tego nie otrzymują one ważnych substancji odżywczych, a odprowadzanie zbędnych produktów przemiany materii jest również utrudnione. Tym wszystkim negatywnym efektom zapobiega masaż, rozluźniając skurczoną i sztywną tkankę łączną. Skóra staje się również bardziej sprężysta i ujędrniona. Masujące ruchy umożliwiają uporządkowanie splątanych włókien kolagenowych i elastynowych, które naturalnie budują jej strukturę.
W kosmetyce masaż stanowi podstawę niemal każdego zabiegu, przygotowuje skórę do dalszych etapów oraz koi ją po zakończeniu całego procesu.