Kąpiel perełkowo-wirowa stóp

Czynnikiem masującym jest tu sama woda , która wydobywa się przez dysze umieszczone w ścianach i dnie wanien. Dzięki ciepłej wodzie i jej ruchowi, krew w organizmie zaczyna szybciej krążyć, wyzwalane są w mózgu endomorfiny niwelujące ból. Kąpiel perełkowa doskonale wpływa na stawy, mięśnie, więzadła. Szybsze krążenie krwi powoduje również intensywniejszy transport tlenu oraz substancji odżywczych w organizmie.

Pęcherzyki powietrzne masują ciało bardziej delikatnie niż woda w czasie hydromasażu. Drobne bąbelki są bogatsze w energię niż duże i wywołują wiele pozytywnych zmian w organizmie:
  • Osadzają się gęsto, jeden obok drugiego, na powierzchni skóry, przez co ciało staje się coraz lżejsze i zaczyna się prawie bezwładnie unosić w wodzie, odciążają nasz organizm, niwelują ból i odprężają.
  • Działają oczyszczająco na skórę, gdyż odrywając się od powierzchni skóry, porywają ze sobą złuszczony naskórek.
  • 30-krotnie zwiększają zawartość olejków eterycznych w powietrzu w porównaniu ze zwykłą kąpielą
  • Podczas odrywania się drobnych pęcherzyków od powierzchni skóry, zostają pobudzone połączenia nerwowe. Wegetatywny system nerwowy wprowadzony zostaje w stan harmonii, a organizm uwalnia się od napięcia psychicznego.
  • Redukują liczbę bakterii na skórze oraz w wodzie.
Kąpiel perełkowa ma działanie odprężające, daje wyraźną poprawę samopoczucia, i zabezpiecza przed możliwością zaburzeń krążeniowych. Zalecana jest przy wszelkiego rodzaju ogólnym osłabieniu. Badania naukowe wykazały również, że jest ona o 80 % skuteczniejsza pod względem oczyszczania niż zwykła kąpiel.
Wykonuje się ją na bazie wody o temperaturze 35- 37°C.

 
Powrót