RYTUAŁ HAMMAM VITAL

Rytuał Hammam jest zabiegiem oczyszczenia i odnowy ciała, przebiegającym w tureckich i marokańskich łaźniach. W zamierzchłych czasach łaźnie te stanowiły miejsce spotkań towarzyskich, a obecnie są główną atrakcją kosmetyczną dla turystów. Rytuał Hamamu, składający się z czterech kroków, trwa od półtorej do dwóch godzin – w zależności od potrzeb i nastroju. Oprócz zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych podczas całej procedury dana osoba może całkowicie wypocząć i czuć się bardzo swobodnie wypoczywając na ciepłym, drewnianym łóżku. 

Rytuał składa się z czterech etapów:

1. Łaźnia parowa (rozpoczęcie) polega na rozgrzaniu ciała, dzięki któremu otwierają się pory skóry, a skóra zostaje przygotowana do dalszych etapów. Jest to zabieg, który rozluźnia, masuje i ożywia napięte mięśnie. W tle brzmi kojąca muzyka orientalna oraz unosi się egzotyczny, niepowtarzalny zapach. Po ok. 15 min., kiedy ciało jest już odpowiednio rozgrzane, dalszy ciąg zabiegu odbywa się na specjalnym, podgrzewanym stole drewnianym. Ciało w pozycji leżącej oblewane jest wodą, aby je schłodzić i wstępnie oczyścić z toksyn. 
2. Peeling ciała usuwa zrogowaciały naskórek czyniąc ciało jedwabiście gładkim.  Zabieg stymuluje krążenie krwi, wygładza i ujędrnia skórę.
3. Oczyszczający masaż pianą to mycie ciała czarnym naturalnym mydłem,  bogatym w dobroczynne składniki przez co głęboko oczyszcza naskórek, działa antybakteryjnie, wygładza, dostarcza witamin i nawilża skórę.  Następuje mycie ciała w obfitej pianie, uzyskanej z mydła z oliwek z użyciem płóciennego worka napełnionego powietrzem. Jest to nie tylko cudowna uczta dla zmysłu dotyku, ale również końcowe oczyszczenie skóry po peelingu. Zwieńczeniem  pobytu w łaźni, jest „biczowanie”  strumieniami wody, co wspaniale orzeźwia i powoduje przypływ pozytywnej energii. Ciepło łaźni parowej korzystnie wpływa na wygląd skóry, poprawia krążenie krwi, przygotowuje ciało do masażu.
4. Masaż całego ciała naturalnymi olejami to unikalne doświadczenie tradycyjnego masażu hamam na ciepłym stole. Po krótkim odpoczynku, następuje ostatni, etap rytuału  wyciszający masaż i namaszczenie ciała czystym podgrzanym naturalnym olejem arganowym, zwanym marokańskim złotem.  Posiada silne właściwości regeneracyjne, dzięki czemu zyskał miano eliksiru młodości i stosowany jest jako składnik wielu kosmetyków. Wprowadzenie w skórę tego oleju, stanowi zakończenie całego rytuału.

Efekty po zabiegu Hamam: Zabieg dobroczynnie działa nie tylko na ciało, ale przede wszystkim na duszę – poczujemy przypływ pozytywnej energii. Zastosowanie oryginalnych produktów jest gwarancją wspaniałych efektów, które można zauważyć bezpośrednio po zabiegu. Skóra jest głęboko oczyszczona, odżywiona, wspaniale nawilżona i gładka. Pobyt w łaźni oraz użycie odpowiednich zapachów,  muzyki, wpływa bardzo rozluźniająco oraz sprawia, że chcemy aby rytuał ten nigdy się nie zakończył. Jest to idealny zabieg dla ludzi zestresowanych, zabieganych, którzy na pewno znajdą w nim ucieczkę od spraw codziennych przenosząc się do bajkowego świata orientu. 
 
Powrót