Masaż klasyczny - leczniczy

Masaż klasyczny jest formą ręcznego oddziaływania na tkanki w rozluźniającym ułożeniu osoby masowanej, a polega na zastosowaniu kilku określonych ruchów wykonywanych w ustalonej kolejności. Wpływa doskonale na wygląd skóry, zwiększa jej napięcie, przez co staje się ona gładsza i bardziej sprężysta. Działa również na krążenie w tkankach i stymuluje zakończenia nerwowe w skórze.

Zwiększony dopływ krwi sprawia, że większa ilość tlenu i składników odżywczych jest dostarczona do tkanek, poprawiając ich stan. Masaż klasyczny powoduje rozluźnienie mięśni uwalniając od zbędnego napięcia i dzięki temu łagodzi ból z tym związany. Zabiegi powodują, że nasze mięśnie są szybciej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze, a toksyny zostają szybciej usunięte. Mięśnie dzięki temu uzyskują większą zdolność do pracy, szybciej się regenerują, zwiększa się ich elastyczność. Zabiegi masażu mają wpływ na łagodzenie napięć i stresów, redukcji stanów nerwicowych, a także różnego rodzaju bólów, w tym także migrenowych. Masaż działa również znakomicie na wszelkiego rodzaju blizny.
Masaż klasyczny może być wykonywany całościowo ( masowane będą
obszary karku, pleców, kończyn dolnych, jamy brzusznej, klatki piersiowej, kończyn górnych i twarzy) lub częściowo ( masowany jest tylko wybrany obszar np. same plecy i kark).
Powrót