Strefa Cardio

Strefa Cardio to trening wytrzymałościowy . Podnosi wydolność tlenową, spala tkankę tłuszczową i poprawia pracę układu sercowo-naczyniowego. Jest rodzajem wysiłku o stałym, ale niewielkim obciążeniu, dla osób chcącym zrzucić zbędne kilogramy i ukształtować sylwetkę. Trening cardio może być stosowany przez wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom wydolności fizycznej.

W strefie Cardio posiadamy:
BIEŻNIE Excite
MASZYNY ELIPTYCZNE : CROSSOVER Excite i VARIO Excite
ROWERKI PIONOWE I POZIOME
STEPPERY
WIOŚLARZE CONCEPT 2
KRANKING

Wszystkie maszyny wyposażone są w 19”, dotykowe konsole VISIOWEB. Są to konsole najnowszej technologii, dzięki czemu w łatwy sposób, każdy ćwiczący ustawia sobie i nagrywa odpowiedni program treningowy Na tych platformach można surfować po sieci , grać , oglądać TV , a jeśli to nie wystarczy, można podłączyć iPoda lub iPhone'a w celu doładowania lub odsłuchania swojej osobistej listy muzycznej. Urządzenia cardio wyposażone są również w bezprzewodowy system pomiaru tętna CPR (Constant Pulse Rate) umożliwiający utrzymywanie go na stałym poziomie podczas ćwiczeń. Przy przekroczeniu zadanego poziomu tętna maszyny natychmiast reagują zmniejszeniem lub zwiększeniem obciążenia tak, aby tętno w każdym momencie treningu oscylowało wokół wartości optymalnej. Jest to szczególnie przydatne przy treningu aerobowym nastawionym na spalanie tkanki tłuszczowej oraz przy treningu osób z ograniczeniami kardiologicznymi. W urządzeniach Cardio są również specjalne programy predefiniowane z możliwością ich modyfikowania w trakcie trwania treningu oraz bezpośredni dostęp do profili i programów personalnych, sporządzonych przez trenera lub użytkownika, z możliwością zachowania ich w pamięci komputera. Wbudowane mechanizmy pozwalają na ocenę wydolności organizmu, a co za tym idzie - na dobór odpowiedniego poziomu trudności wykonywanego ćwiczenia. Odczyt danych o przebiegu treningu ułatwia duży, przejrzysty panel sterowania. Wszystkie maszyny posiadają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne przede wszystkim pod względem unikalnej biomechaniki aerobowej. Dzięki temu trening cardio jest w pełni bezpieczny i nie występuje tu żadne ryzyko powstawania mikro-urazów stawów i kręgosłupa.
Wprowadzenie systematycznego treningu cardio w tygodniowy plan zajęć, pozwoli cieszyć się zdrowiem. To niezwykle skuteczna broń w walce z nadwagą i chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak nadmierny stres, nadciśnienie, czy cukrzyca.
W naszej ofercie znajdziecie państwo maszyny typu Cardio takie jak:
 

Bieżnia Excite

Bieżnia Excite – 10 szt
Bieżnia najczęściej wykorzystywana jest do treningu aerobowego. Najnowsza technologia synchronizuje prędkość pasa bieżni z naturalnym przyśpieszeniem tempa ćwiczącego, co przekłada się na płynne, naturalne i rytmiczne ćwiczenia. Poprzez amortyzowanie kroków minimalizuje również obciążenia kręgosłupa i kolan. Dodatkowo można zwiększać intensywność ćwiczeń ustawiając opcję wysokości bieżni, kąta nachylenia oraz odpowiedniego poziomu tętna przy nawet niewielkich prędkościach.

Crossover

Crossover Excite - 3 szt
Crossover jest jedynym na rynku urządzeniem cardio łączącym wielopłaszczyznowy ruch boczny kończyn dolnych, pośladków, bioder i częściowo tułowia z liniowym ruchem kończyn górnych. Ćwiczenia pozwolą schudnąć, poprawić równowagę, zapobiec bólom pleców poprzez wzmocnienie mięśni stabilizujących kręgosłup. Łączy w sobie funkcje roweru oraz stepera, jednak w przeciwieństwie do tych urządzeń angażuje także ramiona aktywując większą liczbę pracujących mięśni oraz zwiększając ich zaangażowanie podczas wykonywania ćwiczenia. Możesz zdecydować się na ćwiczenia z różnym obciążeniem, wybrać wykonywanie długich, bądź krótkich kroków, stepu, a nawet biegu.
W porównaniu z Vario, gdzie własny ruch zmienia długość kroku, tutaj kierunek boczny i maksymalne wydłużenie każdego etapu jest ustalona.

Vario

Vario Exite 700 - 3 szt
Jest to idealne rozwiązanie , jeśli chcesz schudnąć i mieć trening całego ciała . Na urządzeniu Vario bez większego wysiłku można spalić nawet 200 kalorii w 20 minut, ponieważ w jednej maszynie można zaangażować wszystkie partie mięśni : nóg brzucha i ramion. Na tym urządzeniu możesz spalić tkankę tłuszczową, poprawić koordynację oraz wzmocnić ramiona, pośladki i uda. Aktywność fizyczna jest intensywna, a wysiłek minimalny ponieważ można dostosować ruch maszyny do własnego tempaVARIO.
 

Cykloergometr poziomy

Cykloergometr poziomy Recline Excite – 2 szt
Idealny dla osób, które szukają wygody podczas umiarkowanego wysiłku cardio. Polecany także tym, którzy cierpią na dolegliwości kręgosłupa, jak również osobom posiadającym inne ograniczenia ruchowe. Działa głównie na mięśnie dolnych partii ciała. Dzięki swojej pozycji półleżącej i dużej przestrzeni między siedzeniem a pedałami pozwala użytkownikom poruszać się swobodnie i wygodnie podczas siadania , oferuje łatwiejszy dostęp dla użytkowników mniej mobilnych.
 

Cykloergometr pionowy

Cykloergometr Bike Excite - 2 szt
Właściwe i systematyczne ćwiczenia wytrzymałościowe na rowerze obniżają ciśnienie krwi, tętno spoczynkowe i obciążeniowe oraz wzmagają spalanie tłuszczów w celu wytwarzania energii. Jazda na rowerze wzmacnia mięśnie pośladkowe, ud i podudzi. Rower pionowy EXITE jest ulepszoną wersją roweru treningowego, która dzięki szeregowi funkcji pozwala odczuć warunki rzeczywistej jazdy rowerem - od sprintu pod górę do spokojnej jazdy w centrum miasta.
 

Stepper

Stepper Step Excite – 1 szt
Trening na stepperze pozwala osiągnąć efekt jaki uzyskuje się chodząc i biegając po schodach - stąd też tak duża jego skuteczność. Jeżeli myślisz o zgrabnej, jędrnej sylwetce, pięknie wyrzeźbionych nogach i pośladkach bez grama tłuszczu i cellulitu, to ten sprzęt jest właśnie dla Ciebie. Stepper przyczynia również się do poprawy równowagi i koordynacji. Każdy krok zapewnia wzmocnienie dolnej części ciała i poprawę układu krążenia.
 

Kranking

Kranking 1 szt
Kranking to najnowsza, rewolucyjna dziedzina sportu umożliwiająca trening sprawnościowo – wytrzymałościowy górnych części ciała, odpowiedni dla osób na każdym poziomie sprawności. KRAKNKcycle™ - to rower stacjonarny napędzany siłą mięśni rąk, dzięki któremu możliwy jest trening angażujący jednocześnie mięśnie ramion, tułowia, pleców i brzucha. Stymuluje mięśnie do lepszej pracy w pozycji siedzącej lub stojącej. Zaletą tego innowacyjnego programu jest : poprawa układu sercowo-naczyniowego, poprawę koordynacji i co istotne znaczącą redukcję tkanki tłuszczowej.

Wioślarz Concept 2

Convept 2 – 2 szt
Unikalna konstrukcja ergometru doskonale odzwierciedla ruch wioślarski w sposób nie powodujący żadnych urazów. Ćwiczenia pozwalają harmonijnie kształtować mięśnie twoich nóg, pleców, barków, pośladków, ramion i brzucha wraz z poprawą pracy układu krążenia i oddychania. Zastosowany w ergometrze opór powietrzny stanowi interakcyjny regulator obciążenia dając możliwość wykorzystania ergometru przez szerokie grono użytkowników bez względu na płeć, wiek oraz wytrenowanie.