2022-09-30 - ROWERY POWRACAJĄ DO GRAFIKU

Już od 5 września wracają do grafika zajęcia rowerowe. Będą odbywały się w środy o 18:00 - instruktor Łukasz Dziadak, piątki o 19:00 - instruktor Agnieszka Uroda oraz w niedzielę o 10:00 - instruktor Łukasz Dziadak.  
Przypomnijmy siedem zalet indoor cyclingu:
1.     Każdy może go uprawiać.
Indoor cycling może być uprawiany niezależnie od wieku. Możesz go wypróbować, nawet jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia z siłownią.
2.     Angażuje wiele grup mięśni na raz.
Inną zaletą indoor cyclingu jest to, że trenujesz jednocześnie wielu grup mięśni. Wśród mięśni, które pracują podczas indoor cyclingu można wymienić mięśnie ud, łydek, pośladków, bioder i brzucha.
3.     Pomaga spalić mnóstwo kalorii.
Już 30-minutowa sesja indoor cyclingu pomoże Ci spalić naprawdę sporą liczbę kalorii. Połączenie pedałowania ze zbilansowaną dietą i regularnymi ćwiczenimi, sprawi, że stracisz kilka zbędnych kilogramów.
4.     Jest bezpieczne.
Innym plusem indoor cyclingu jest to, że nie wpływa negatywnie na stawy. Indoor cycling jest sportem mało-inwazyjnym, dzięki temu nie jesteś narażona na przeciążenie stawów, tak jak np. w przypadku biegania. Inną kwestią jest bezpieczeństwo, którego nie zaznasz na drodze. Nierzadko zdarza się słyszeć, że rowerzysta został potrącony przez samochód. Na drodze czai się też więcej zagrożeń, w postaci słabej widoczności, mokrej i śliskiej nawierzchni, czy dziur w asfalcie. Przy indoor cyclingu, element tego typu ryzyka zostaje wyeliminowany.
5.     Nie zatrzymują Cię żadne przeszkody.
Nie musisz zaprzestawać ćwiczeń z powodu świateł, znaku stopu, pieszych, ani innych elementów pojawiających się w ruchu drogowym. Oznacza to, że możesz kontynuować ćwiczenia w każdym momencie – bez niepotrzebnego rozpraszania się.
6.     Dobre na każdą pogodę.
Przy indoor cycling możesz jeździć na rowerze stacjonarnym w każdą pogodę i o każdej porze. Żaden śnieg i deszcz nie przeszkodzą Ci w treningu.
7.     Jeździsz po płaskim terenie.
Wielu ludzi żyje w miejscach, w których jest niewiele płaskich dróg. W terenach górskich, jeżdżąc na rowerze, musisz nieustannie pedałować pod górkę lub z górki. Nie pomaga to w utrzymaniu stałego poziomu wysiłku.
 
Powrót