2022-04-05 - Międzynarodowy Dzień Sportu!

Czy wiesz, że dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju?

To święto zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2013, a 6 kwietnia 1896 roku odbyły się w Atenach pierwsze nowożytne letnie igrzyska olimpijskie.

Dzień ten ma na celu podkreślenie roli i potencjału sportu jeśli chodzi o przestrzeganie praw człowieka oraz międzyludzkiej solidarności na świecie. Dlatego też sport to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to przede wszystkim nauka cierpliwości i umiejętność współpracy w grupie.

Naszą misją jest promowanie i zachęcanie do zdrowego trybu życia, dlatego warto podkreślać, jak duże znaczenie ma sport w naszym życiu. W Klubie Taurus sport można uprawiać w wielu formach. Możesz pływać na basenie, ćwiczyć na zajęciach Aqua Aerobiku, ćwiczyć na siłowni oraz na zajęciach fitness. Każdy ruch, który wykonujemy przez dłuższy okres czasu, to nie tylko zrzucanie zbędnych kilogramów czy zwiększanie masy mięśniowej, ale również drogocenna energia i zastrzyk hormonów, które poprawiają nasz nastrój.

Moglibyśmy rozpisywać się bardzo długo, jak ważny jest sport w naszym życiu, ale to zapewne każdy wie ^~^ Ważna jest systematyczność i nie poddawanie się, a efekty będą widoczne każdego dnia.

Do piątku (08.04.22) kup swój pierwszy karnet bez opłaty wpisowej!
Powrót