2020-06-30 - PIJ WODĘ I SPAL TŁUSZCZ!

Człowiek składa się aż z 70% z wody, dlatego jej picie jest tak bardzo ważne.

⬇️⬇️⬇️Zobacz jaki wpływ ma woda na nasze ciało!⬇️⬇️⬇️

1. Woda to redukuje stopień odczuwalnego głodu
Woda zdecydowanie może pomóc w zrzucaniu wagi. Kiedy żołądek się napełnia, wysyła sygnał do mózgu, aby przestać jeść. Wszyscy znamy to uczucie najedzenia. Woda może pomóc w tym procesie, a mianowicie, może wypełnić miejsce w żołądku powodując uczucie nasycenia i zredukować głód.

Często wydaje nam się też, że jesteśmy głodni, kiedy tak naprawdę jesteśmy spragnieni. Pijąc szklankę wody przed sięgnięciem po jedzenie może pomóc zredukować podjadanie.

W 2014 roku przeprowadzono badanie, 50 otyłych kobiet piło pół litra wody 30 minut przed każdym posiłkiem (śniadaniem, obiadem i kolacją), nie zmieniając swojej diety i pijąc oprócz tego normalną ilość wody jak dotychczas. Trwało to 8 tygodni. Po tym czasie uczestniczki doświadczyły zmniejszenie wagi, redukcję masy tłuszczowej i zmniejszony wskaźnik masy ciała. Dodatkowo zgłaszały stłumiony apetyt. Wyniki były podobne jak w badaniu rok wcześniej.

2. Woda pomaga spalać więcej kalorii

Niektóre badania wskazują, że picie wody pomaga spalać kalorie. Woda może tymczasowo zwiększyć wydatek energetyczny organizmu podczas spoczynku.
Picie zimnej wody może dodatkowo zwiększyć korzyści płynące ze spalania kalorii, ponieważ organizm zużywa energię, podgrzewając wodę do trawienia.

3. Woda pomaga pozbyć się toksyn z organizmu

Kiedy ciało jest odwodnione, nie może prawidłowo usunąć odpadów takich jak mocz lub kał. Woda pomaga nerkom filtrować toksyny i odpady, podczas gdy narząd zatrzymują niezbędne składniki odżywcze i elektrolity. Kiedy ciało jest odwodnione, nerki zatrzymują płyn.Odwodnienie może również powodować twarde lub nierówne stolce i zaparcia. Woda utrzymuje przepływ odpadów przez zmiękczenie lub poluzowanie stwardniałych stolców.

Woda pomaga również ciału wyzdrowieć z problemów trawiennych, takich jak biegunka i niestrawność. Kiedy w organizmie gromadzą się odpady, ludzie mogą czuć się wzdęci, opuchnięci i zmęczeni. Wzdęcia mogą dodawać wiele centymetrów do talii.Utrzymanie nawodnienia jest dobrym sposobem na uniknięcie zatrzymywania odpadów, które mogą dodać kilka dodatkowych kilogramów.

4. Woda pitna może zmniejszyć ogólne spożycie płynnych kalorii

Woda jest bezkaloryczną alternatywą dla napojów energetycznych lub soków. Płynne kalorie łatwo gromadzić, pijąc napoje gazowane, soki, słodzoną kawę lub herbatę. Większość ludzi ignoruje również liczbę kalorii spożywanych w napojach sportowych lub alkoholowych.
Zastąpienie nawet kilku wysokokalorycznych napojów każdego dnia wodą lub innymi bezkalorycznymi napojami, takimi jak herbata ziołowa, może przynieść długotrwałe korzyści odchudzające.

5. Woda jest niezbędna do spalania tłuszczu
Bez wody organizm nie może właściwie metabolizować zmagazynowanego tłuszczu lub węglowodanów. Proces metabolizowania tłuszczu nazywa się lipolizą. Pierwszym etapem tego procesu jest hydroliza, która zachodzi, gdy cząsteczki wody oddziałują z trójglicerydami (tłuszczami), tworząc glicerol i kwasy tłuszczowe.

Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne do spalania tłuszczu z pożywienia i napojów, a także zgromadzonego tłuszczu.
W mini przeglądzie z 2016 r. stwierdzono, że zwiększone spożycie wody doprowadziło do zwiększonej lipolizy i utraty tłuszczu w badaniach na zwierzętach.

6. Woda pomaga w treningach

Jednym z najważniejszych elementów każdego planu odchudzania są ćwiczenia. Woda pomaga mięśniom, tkankom łącznym i stawom prawidłowo się poruszać. Pomaga także płucom, sercu i innym narządom działać skutecznie, ponieważ zwiększają aktywność podczas ćwiczeń.

Nawodnienie zmniejsza ryzyko wystąpienia przeszkód w dobrym treningu, takich jak skurcze mięśni i zmęczenie. Zawsze pij wodę przed, w trakcie i po wysiłku, aby uniknąć odwodnienia.

Trzymanie wody pod ręką jest niezbędne, szczególnie podczas ćwiczeń w gorących, wilgotnych lub bardzo słonecznych warunkach.
Powrót