Trwałe usuwanie owłosienia

Depilacja laserem IPL to usunięcie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Depilacja laserowa jest skuteczna, bezinwazyjna i bezpieczna. Energia, która jest wytwarzana przez laser pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę), która następnie zmienia się w energię termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa.

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa.
Dlatego też, zabiegi wykonuje się w seriach, a odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu. Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną w równym tempie i tym samym czasie.

DEPILACJA LASEROWA JEST SKUTECZNA TYLKO DLA WŁOSÓW ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W FAZIE WZROSTU (anagen)
Poszczególne trzy fazy rozwoju włosa:
1. Faza wzrostu (anagen) - faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem).Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
2. Faza przejściowa (katagen) - włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
3. Faza spoczynku (telogen) - polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny

Zrozumienie podstaw anatomii i cyklu wzrostu włosów jest ważnym czynnikiem w skutecznej redukcji zbędnego owłosienia. Mieszki włosowe mogą zostać zniszczone tylko w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. Zatem każdy zabieg powinien wyeliminować ten procent włosów, który aktualnie jest w fazie wzrostu (anagen).
Ponieważ te trzy stany wzrostu włosa odbywają się cyklicznie, do osiągnięcia satysfakcjonujących wyników konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów.
Czas, aby włos przeszedł przez te etapy, jest różny, zależny m.in. od koloru włosów, typu skóry oraz miejsca na ciele pacjenta. Stąd wynika i ilość zabiegów (zazwyczaj od 3 do 6) i odstępy czasowe, które ustala się z pacjentem już w trakcie leczenia.
Na większości miejsc ciała pierwsze trzy zabiegi należy wykonywać co 4-6 tygodni. Pozwala to na wychwycenie większości włosów w fazie anagenu.

Jednak po trzecim, czasami czwartym zabiegu nie należy wykonywać następnych do czasu, aż nie pojawi się odrost. Wynika to stąd, że włosy po zabiegu przechodzą w fazę uśpienia, po czym zaczynają rosnąć równo. Oznacza to, że nastąpią okresy, gdy na skórze nie będzie żadnych włosów, a potem przyjdzie czas, kiedy pojawi się ich duża ilość równocześnie. I ów moment - faza anagenu - jest idealną chwilą do kolejnego zabiegu.
Ten synchroniczny odrost może nastąpić w dwa do pięciu miesięcy po zabiegu, ale jest różny dla różnych obszarów ciała. Dlatego też kolejne zabiegi należy przeprowadzać w ściśle ustalonych terminach.
Ciemniejsze i grubsze włosy typowo wymagają mniejszej ilości zabiegów, niż włosy jasne i cienkie.

Po i przed zabiegiem należy unikać słońca przez 2 tygodnie, gdyż każdy kontakt z promieniami słonecznymi może się skończyć trwałym przebarwieniem.
W celu wyeliminowania wszelkich wątpliwości i ewentualnych przeciwwskazań zabiegi poprzedzone są bezpłatną konsultacją.

cena : 98 zł ( każda część ciała )
Powrót